Prieš 45 metus įvyko katastrofa Žaslių geležinkelio stotyje

Prieš 45 metus įvyko katastrofa Žaslių geležinkelio stotyje 

1975 m. balandžio 4 d. Žaslių geležinkelio stotyje įvyko viena didžiausių Lietuvoje geležinkelio katastrofų. Į avariją pateko iš Vilniaus į Kauną važiavęs keleivinis dyzelinis traukinys. Kadangi buvo penktadienis, Atvelykis, traukinys buvo sausakimšas, dėl didelio keleivių skaičiaus važiavo dvigubas sąstatas. Tikslus keleivių skaičius nežinomas.

Maždaug 70 km per valandą greičiu važiavęs traukinys, netoli Žaslių geležinkelio stoties, trenkėsi į per daug išsikišusią, atsarginiame kelyje stovėjusio prekinio traukinio cisterną su benzinu. Pirmas keleivinio traukinio mašinisto vagonas apvirto, antras keleivinis vagonas nuriedėjo nuo bėgių, užšoko ant pirmojo ir užsidegė. Trečias vagonas įstrigo cisternoje. Ketvirtas vagonas irgi nuriedėjo nuo bėgių. Kilo didelis gaisras. Manoma, kad katastrofoje žuvo 20, buvo sužeista apie 200 žmonių. Oficiali to meto statistika skelbė mažesnius skaičius.

Pristatome Lietuvos SSR valstybės saugumo komiteto (KGB) archyviniame fonde saugomas Žaslių geležinkelio stotyje įvykusios keleivinio traukinio avarijos nuotraukas.

Lt En