1970 m.
Lietuvos centrinis valstybės archyvas, f. 677, ap. 1, b. 367, l. 266.
VLIK’ą sudarė 15 organizacijų, jis veikė kaip seimas (suvažiavimas), Valdyba ir Taryba, savo veiklos užduotims įgyvendinti sudarinėjo komisijas, skyrė įgaliotinius, delegacijas.
VLIK'o seimą sudarė po tris narių – organizacijų atstovus. Seimas rinkosi į sesiją bent kartą per metus. VLIK'o tarybai nutarus rinkosi į nepaprastąją sesiją.
Seimo funkcijos buvo išklausyti VLIK'o tarybos ir Valdybos ataskaitas, nustatyti Lietuvos laisvinimo problemas ir laisvinimo politikos pagrindines gaires, priimti VLIK'o pajamų ir išlaidų metinę apyskaitą, visų balsų dauguma galėjo pareikšti VLIK'o valdybai arba jos nariui nepasitikėjimą, visų savo atstovų dviem trečdaliais balsų priimti naują narį.
VLIK'o tarybą sudarė po vieną narių – organizacijų atstovą. Taryba rinkosi bent kartą per du mėnesius į posėdį. Taryba planavo Lietuvos laisvinimo uždavinius, sudarė Valdybą ir prižiūrėjo jos veiklą, laikotarpyje tarp VLIK'o seimo sesijų vykdė VLIK'o seimo funkcijas.
VLIK'o valdyba organizavo ir vykdė Lietuvos laisvinimo uždavinius, sudarė metinę sąmatą, priėmė, atleido tarnautojus, vykdė VLIK'o seimo ir Tarybos nutarimus, bendradarbiavo su Lietuvos diplomatais ir atskiruose kraštuose veikiančiais Lietuvos laisvinimo veiksniais.
VLIK'as turėjo atskirą instituciją, kuri rūpinosi lėšų Lietuvos laisvės reikalams telkimu – Tautos fondą, įkurtą 1943 m. Tautos fondas veikė pagal savo statutą, suderintą su VLIK'o statutu. 1973 m. fondo įstatai buvo pritaikyti JAV galiojantiems įstatymams, Tautos fondas pripažintas ne pelno siekiančia organizacija. Tautos fondo vadovybėje VLIK'o interesams atstovavo VLIK'o Valdyba. Nuo 1973 m. VLIK’ui priklausė 45 proc. visų balsų, sprendžiant bet kuriuos Tautos fondo organizacinius ir finansinius klausimus. Ryšiams palaikyti į VLIK'o tarybos posėdžius buvo kviečiamas Tautos fondo valdybos pirmininkas arba jo atstovas. Tautos fondas buvo įsipareigojęs padengti visą VLIK'o metinę samatą.