Parodos įvertinimas

Apsaugos kodas
*alt_phpcaptcha_generated_image*
Loading
Ačiū! Jūs sėkmingai palikote atsiliepimą!

{{msg}}

Vasario 16-oji – atkurtos Lietuvos valstybės kelio pradžia (LVNA)

Lietuvos valstybės naujojo archyvo pristatytos parodos „Vasario 16-osios Akto signatarai pašto ženkluose“ svarbesni akcentai

2020 m. Lietuvos valstybės naujasis archyvas ėmėsi iniciatyvos organizuoti dailininko Jokūbo Zovės personalinę parodą „Vasario 16-osios Akto signatarai pašto ženkluose“. Parodos atidarymas įvyko 2020 m. vasario 14 d. Seimo lankytojų centre. 

Parodos atidaryme dalyvavo eksponuojamų pašto ženklų ir piešinių autorius, dailininkas Jokūbas Zovė. Parodos globėjas, Seimo narys dr. Arvydas Anušauskas, po sveikinimo žodžio dailininkui įteikė padėkos ir pagarbos dovaną – Vasario 16-osios Akto signatarų portretą greta įrėmintos paties Akto kopijos. Sveikinimo žodžius taip pat tarė Lietuvos valstybės naujojo archyvo direktorė Danutė Kontrimavičienė ir Lietuvos vyriausioji archyvarė Kristina Ramonienė.

Parodos partneriai: Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija ir Lietuvos centrinis valstybės archyvas.

***
Skaidrės:
1–5. Parodos atidarymo akimirkos. Fotografijų autorius – Dovydas Mozūras.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vasario 16-oji – atkurtos Lietuvos valstybės kelio pradžia (LVNA)

Lietuvos valstybės naujojo archyvo pristatytos parodos „Vasario 16-osios Akto signatarai pašto ženkluose“ svarbesni akcentai

Parodoje buvo eksponuojama dail. J. Zovės kartu su valstybine įmone „Pašto ženklas“ 1993 m. pradėta leisti serija „Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai“, kurią sudarė 10 stendų su pašto ženklais ir piešiniais iš asmeninės J. Zovės kolekcijos. Kiekvienais metais buvo išleisti dviem signatarams skirti pašto ženklai. Eiliškumas nustatytas pagal asmens svarbą ir indėlį kuriant valstybę. Pirmaisiais tapo Jonas Basanavičius ir Jonas Vileišis, kitais metais pašto ženklai skirti Antanui Smetonai ir Aleksandrui Stulginskiui. Vėliau pašto ženklai signatarams buvo leidžiami remiantis kitais kriterijais, atsižvelgiant į asmenų ar politinių įvykių sukaktis. Taip dvidešimties signatarų įamžinimas pašto ženkluose truko dešimtmetį.

Parodoje, pristatant signatarus, nesilaikyta griežtai išlaikyto vientisumo. Prie pirmaisiais ir antraisiais metais leistų pašto ženklų nebuvo jokio signatarų pristatymo, vėlesni leidimai buvo papildyti suvenyriniais lapais su trumpais kiekvieno signataro pristatymais. Paroda papildyta originaliais dailininko piešiniais. Taip parodos lankytojas galėjo pamatyti, kaip gimsta kiekvieno portretuojamojo atvaizdas, taip pat  piešinius, pagal kuriuos buvo daromos spaudos klišės.

Parodą papildė eksponuojami originalūs dokumentai iš Lietuvos valstybės naujojo archyvo ir Lietuvos centrinio valstybės archyvo.

***
Skaidrės:
1–5. Keletas parodoje eksponuotų stendų.
Lietuvos valstybės naujasis archyvas, f. 177 (Jokūbo Zovės fondas).

 

 

 

 

 

Lt En