Parodos
Albumai
V. P. Andriukaičio šeimos archyve – svarbiausių XX ir XXI amžių Lietuvos įvykių atspindžiai

Vaizdo įrašai

LTV laidos „Veidrodis“ vaizdo įrašas, darytas Lietuvos SSR valstybės saugumo komiteto (KGB) darbuotojų. 1989 m. lapkričio [13–15 d.].
Lietuvos ypatingasis archyvas, f. K-38, ap. 2, saug. vnt. 15, įrašas Nr. 1.TV studijoje žurnalistė D. Jakubėnienė kalbasi su rašytoju R. Kašausku, gydytoju V. P. Andriukaičiu ir advokatu K. Motieka. R. Kašauskas kalba apie pasiektą krizę, apie žmonių agresyvumą. V. P. Andriukaitis pasakoja apie gyvenimą prievartos apsupime. K. Motieka kviečia patiems viską daryti ir nelaukti iš kitur pagalbos. Kalba apie baisius sovietų įstatymus. Toliau V. P. Andriukaitis kalba apie individo laisvę ir socialines garantijas, K. Motieka – apie žmonių aprūpinimą teisinėje valstybėje. R. Kašauskas baisisi valdininkais. Matyto TV siužeto įspūdžiais dalijasi R. Kašauskas, V. P. Andriukaitis ir K. Motieka. Atsako į TV žiūrovų klausimus.

Okupacijos ir genocido dienos minėjimo Vilniuje vaizdo įrašas, darytas Lietuvos SSR valstybės saugumo komiteto (KGB) darbuotojų. 1990 m. birželio 15 d.
Lietuvos ypatingasis archyvas, f. K-38, ap. 2, saug. vnt. 20, įrašas Nr. 2.Žmonės link Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, kur vyksta Okupacijos ir genocido dienos minėjimas, neša karstą, jame – butaforinis tankas. Žmogus rusiškai kalba apie laisvėjimą. Sako, kad visa Rusija palaiko Lietuvą. Moteris kalba apie okupaciją, apie sovietinius tankus. Kalba – V. P. Andriukaitis. Kviečia ginti Nepriklausomybę, remti Nepriklausomybės fondą. Prie LKP CK rūmų (dabar – LR Vyriausybės rūmai, Gedimino pr. 11, Vilnius). Vakaras.

Dviračių žygis „Savu dviračiu į Europą“. 2004 m.
Lietuvos Respublikos Seimo Informacijos technologijų departamentas.

 

2004 m. Lietuvos Respublikos Seimas visus pakvietė į pirmą dviračių žygį „Savu dviračiu į Europą“, skirtą Europos dienai paminėti.

Dokumentinis filmas „Viza gyvenimui“. 2002 m.
Vytenis Povilas Andriukaitis, všį. „Aloyzo Jančoro videoantologija“.
Režisierius ir operatorius – Aloyzas Jančoras.Dokumentinis filmas „Vyteniui P. Andriukaičiui 70 metų“. 2021 m.
Lietuvos valstybės naujasis archyvas.
Scenarijaus autorius, režisierius ir operatorius – Mantas Sinkevičius.

 

Lt En