Parodos įvertinimas

Apsaugos kodas
*alt_phpcaptcha_generated_image*
Loading
Ačiū! Jūs sėkmingai palikote atsiliepimą!

{{msg}}

TAURAGĖ - PRAMONĖS MIESTAS (KLRVA)

PRATARMĖ

1961 m. rugsėjo mėn. Tauragėje buvo įkurta skaičiavimo mašinų elementų gamykla (SMEG), subūrusi perspektyviausius šio krašto inžinierius ir vadovus. Ji tapo didžiausia gamykla, vienijusi per 2000 darbuotojų iš Jurbarko, Šilalės, Pagėgių, Raseinių. Gamykla buvo įkurta Tauragės keramikos gamyklos eksperimentiniame ceche, pradėta gaminti pirmoji produkcija – mažagabaritės relės. Po keletos metų buvo įsisavinta ferito-tranzistorinio modulio, skirto stalo skaičiavimo mašinai „Rasa“, gamyba, pradėtos gaminti blizgės, turėjusios didžiulę paklausą ne tik Lietuvoje. Kasmet gamykla įsisavindavo vis sudėtingesnės komplektacijos skaičiavimo mašinų technologiją, buvo pradėtos gaminti ir surinkinėti plokštės, buvo vykdomas sudėtingas spausdinto montažo plokščių gamybos procesas. Gamykloje buvo gaminamas ir plataus vartojimo prekių asortimentas, kaip purvasaugiai, automobilių apsaugos sistemos. 1988 m. gamykloje jau dirbo apie 2300 darbuotojų, veikė aštuoni meno kolektyvai, jungiantys daugiau kaip 150 gamyklos darbuotojų. Gamykla garsėjo ypač kokybiška ir aukšto lygio produkcija, kuri buvo tiekiama karo pramonei, eksportuojama ir į užsienį.

Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, nebeliko ir SSRS rinkos, kuriai gamykla tiekė produkciją. 1995 m. jai buvo iškelta bankroto byla. Aukštos kokybės produktus gaminusi gamykla šiandien – jau didžiulės Tauragės pramonės istorija.

TAURAGĖ - PRAMONĖS MIESTAS (KLRVA)

LIETUVOS TSR LIAUDIES ŪKIO TARYBOS IR PROFESINIŲ SĄJUNGŲ TARYBOS NUTARIMAS DĖL TAURAGĖS SKAIČIAVIMO MAŠINŲ MAZGŲ GAMYKLOS ĮKŪRIMO.1963 M.

KLRVA Tauragės filialas. F. 551, ap. 1, b. 4a, l. 1, 2.

TAURAGĖ - PRAMONĖS MIESTAS (KLRVA)

TAURAGĖS SKAIČIAVIMO MAŠINŲ MAZGŲ GAMYKLOS KONTROLIERĖS. 1971 M.

Nuotrauka iš R.Dragūnienės asmeninio albumo..

 

TAURAGĖ - PRAMONĖS MIESTAS (KLRVA)

ĮSAKYMAS DĖL GAMYKLOS PAVADINIMO PAKEITIMO. 1973 M.

KLRVA Tauragės filialas. F.551, ap. 1, b. 4a, L. 8.

TAURAGĖ - PRAMONĖS MIESTAS (KLRVA)

PRIETAISŲ GAMYBOS, AUTOMATIZACIJOS PRIEMONIŲ IR VALDYMO SISTEMŲ MINISTERIJOS PATVIRTINTI TAURAGĖS SKAIČIAVIMO MAŠINŲ ELEMENTŲ GAMYKLOS ĮSTATAI. 1977 M.

KLRVA Tauragės filialas. F. 551, ap. 1, b. 4a, l. 15, 16.

Lt En