Klaipėdos regioninio valstybės archyvo Tauragės filialas parengė parodą „Tauragė – pramonės miestas“.
1836 m. pradėtas tiesti Tilžės Rygos plentas smarkiai nulėmė Tauragės raidą. Gyventojų skaičius mieste augo, padidėjo transporto ir prekių srautai.
Pirmojo pasaulinio karo metu (1914-1918 m.) buvo sunaikinta didžioji dalis miesto infrastruktūros. Tai buvo labiausiai sugriautas Lietuvos miestas. Paskelbus 1918 m. Lietuvos nepriklausomybę buvo pradėti miesto atstatymo darbai: mieste veikė trys plytinės, daug smulkių įmonių, nuo 1923 m. pradėjo veikti akcinė bendrovė „Maistas“ su centru Kaune.
Antrojo pasaulinio karo metu (1939-1945 m.) miestas buvo pakartotinai sugriautas, išliko tik keletas nenukentėjusių pastatų. Miestas palaipsniui buvo atstatytas, orientuojantis į pramonės vystymą. Buvo pastatytos didžiulės gamyklos, kurių produkcijos didžioji dalis keliavo į Sovietų Sąjungą.
1990 m. atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, paveldėta pramonės struktūra sunkiai galėjo veikti kaip savarankiška šalies ūkio dalis. Sumažėjus ekonominiam bendradarbiavimui su SSRS rinka Lietuva neteko pramonės produkcijos pirkėjų, didžiosios gamyklos pamažu sunyko. Kaip atsvara, kūrėsi mažesnės įmonės, miestas palaipsniui vėl atsigavo.
Tauragės miesto ribų nustatymo brėžinys. KLRVA Tauragės filialas. F. 269.