Parodos įvertinimas

Apsaugos kodas
*alt_phpcaptcha_generated_image*
Loading
Ačiū! Jūs sėkmingai palikote atsiliepimą!

{{msg}}

Kazimieras Vasiliauskas. Mylinčių širdžių monsinjoras (LVNA)

Apie parodą

2022-uosius Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė monsinjoro Kazimiero Vasiliausko metais, kurio 100-ąjį gimtadienį Lietuva minės balandžio 9 d. Politinis kalinys ir tremtinys buvo pirmasis atkurtos Vilniaus Arkikatedros bazilikos klebonas bei ilgametis jos vadovas.

Ta proga Lietuvos valstybės naujasis archyvas parengė virtualią parodą „Kazimieras Vasiliauskas. Mylinčių širdžių monsinjoras“. Joje eksponuojami dokumentai, atspindintys K. Vasiliausko veiklą įvairiais jo gyvenimo laikotarpiais. Parodos lankytojai galės paskaityti laiškus, sveikinimus, padėkas K. Vasiliauskui, įvairius jo užrašus, susipažinti su sovietinio saugumo agentūrinio persekiojimo, tardymo bylomis monsinjoro atžvilgiu, jo tremties, profesinės ir visuomeninės veiklos dokumentais, pamatyti gausią vaizdinę medžiagą.

Svarbus parodos akcentas – atsiliepimai apie monsinjorą K. Vasiliauską. Už pasidalintas mintis ir atsiminimus nuoširdžiai dėkojame: žurnalistei, rašytojai Ramunei Sakalauskaitei, filosofui, visuomenininkui Arvydui Juozaičiui ir Vilniaus Šv. Juozapo parapijos klebonui kunigui Ričardui Doveikai.

Literatūros kritikas, publicistas S. Lipskis apie monsinjorą rašė:
Šventai tikėjęs žmogaus gėriu ir grožiu, kunigas anaiptol nebuvo kategoriškas, vengė karštakošiškų sprendimų, net pačius skaudžiausius likimo smūgius priimdavo be pykčio, be nuoskaudos, su atlaidžia ironija bei šypsena. Mėgo kartoti vieno poeto posakį, jog „yra šviesos ir tamsoje, ir laisvės vergo rūsyje...“

Parodos partneriai:
Lietuvos centrinis valstybės archyvas;
Lietuvos ypatingasis archyvas;
Lietuvos literatūros ir meno archyvas.

***
Skaidrės:
1. Parodos vizualizacija.
2. Pro memoria monsinjorui Kazimierui Vasiliauskui. Dail. Jokūbas Zovė. 2022 m.

 

 

 

 

 

 

 

Lt En