Parodos
Albumai
KAZIMIERAS MOTIEKA – TEISININKAS, POLITINIS VEIKĖJAS, SIGNATARAS (LVNA)

PRATARMĖ

Šių metų lapkričio 12 d. sukanka 90 metų, kai gimė teisininkas, advokatas, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Seimo ir Iniciatyvinės grupės narys, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininko pavaduotojas, Kovo 11-osios Akto signataras Kazimieras Motieka.

Ta proga parengta virtuali paroda „Kazimieras Motieka – teisininkas, politinis veikėjas, signataras“. Joje eksponuojami dokumentai iš Lietuvos valstybės naujojo archyvo (LVNA) ir Lietuvos Respublikos Seimo archyvo fondų. Parodos lankytojai galės susipažinti su signataro politinės veiklos dokumentais, straipsniais, konferencijų pranešimais, paskaityti laiškus, sveikinimus, padėkas K. Motiekai, pamatyti gausią ikonografinę medžiagą ir vaizdo įrašus.

Svarbus parodos akcentas – atsiliepimai apie K. Motieką. Už pasidalintas mintis ir atsiminimus apie signatarą dėkojame: akademikui Antanui Buračui, Kovo 11-osios Akto signatarams Česlovui Vytautui Stankevičiui ir Justui Vincui Paleckiui, bibliotekininkei Janinai Stankevičienei ir K. Motiekos anūkei Indrei Motiekaitei-Misiūnienei.

Taip pat dėkojame Aistei Veberaitei ir Jurgitai Jurevičiūtei iš advokatų kontoros „Motieka ir Audzevičius“, žurnalo „Krantai“ redakcijai, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto direktoratui, Vilijai Motiekienei, jos dukrai Indrei Motiekaitei-Misiūnienei už įvairiapusę pagalbą, rengiant šią parodą, fotomenininkui Andriui Petrulevičiui – už fotografijas iš asmeninio archyvo.

Kviečiame susipažinti su paroda!

Pastaba: parodoje eksponuojamas fotogografijas iš asmeninio Kazimiero Motiekos šeimos archyvo kopijuoti ir viešai skelbti be K. Motiekos sutikimo draudžiama.

KAZIMIERAS MOTIEKA – TEISININKAS, POLITINIS VEIKĖJAS, SIGNATARAS (LVNA)

Parodos logotipas.

Autorius – dail. Jokūbas Zovė. 2019 m.Lt En