Parodos įvertinimas

Apsaugos kodas
*alt_phpcaptcha_generated_image*
Loading
Ačiū! Jūs sėkmingai palikote atsiliepimą!

{{msg}}

Jokūbas Zovė. Iš ARTi (LVNA)

Apie parodą

Šių metų sausio 3 d. sukako 75-eri metai, kai gimė dailininkas, vienas geriausių Lietuvos kaligrafų Jokūbas Zovė.

Šiai datai paminėti Lietuvos valstybės naujasis archyvas parengė gražią virtualią parodą „Jokūbas Zovė. Iš ARTi“, kuriai pavadinimą sugalvojo pats jubiliatas. Joje glaustai pristatoma dailininko biografija, apžvelgiami jo kūrybos bruožai, eksponuojami J. Zovės sukurti dailės darbai įvairia tematika, apipavidalintos ir iliustruotos knygos, jo autorinės knygos, pateikiami straipsniai, vaizdo įrašai apie jį. 

Atsiminimais, sveikinimais ir gražiais palinkėjimais pasidalino Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Komunikacijos ir rinkodaros departamento direktorė Viktorija Pūkėnaitė-Pigagienė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Komunikacijos ir rinkodaros departamento Rinkodaros ir intelektinių paslaugų skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė Sandra Kuliešienė, bibliotekininkė, ilgametė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos darbuotoja, parodų rengėja Janina Stankevičienė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Rinkodaros ir intelektinių paslaugų skyriaus vyriausioji kultūros projektų vadovė Nijolė Jonaitienė.

2020 metais Lietuvos valstybės naujasis archyvas priėmė saugoti dail. Jokūbo Zovės veiklos dokumentus (1964–2019 m.), kurių dalis nugulė ir šioje parodoje. Fondą sudaro piešiniai, knygų iliustracijos, kaligrafiniai darbai, plakatai įvairia tematika, pašto ženklai, spaudai, vokai, įvairioms įmonėms, įstaigoms, renginiams sukurti ženklai.

Didžiuojamės pažintimi su garbiuoju dailininku. Džiugu, kad Jokūbas išliko žvaliu ir veikliu žmogumi, kurio smalsumo gyventi ir įkvėpimo kurti gali pavydėti ne vienas.

Parodos partneris:
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

***
Skaidrės:
1. Parodos vizualizacija-plakatas. Autorius – dail. Jokūbas Zovė. 2022 m.

Lt En