Pirmieji lietuviai į Argentiną atvyko dar XIX a. pradžioje. Kartu su kitais čia gyvenančiais atvykėliais lietuviai padėjo argentiniečiams Nepriklausomybės kare (1810–1818 m.). 1924–1931 m. kilo nauja imigracijos banga. Skaičiuojama, kad per kiek daugiau nei dešimtmetį į Buenos Airių uostą atvyko virš 20 tūkstančių lietuvių. Dauguma atvykusių žmonių buvo 20–30 metų amžiaus. Atvykėliai greitai paplito po visą Argentinos teritoriją. Daugiausia į Argentiną atvykę lietuviai vertėsi žemdirbyste, dirbo kombinatuose, gamyklose, rinkosi geležinkelininkų profesiją, nemažai atvykusiųjų kūrė savo verslus. Nenuostabu, kad ir praėjus beveik šimtui metų, lietuvių kilmės žmonių galima sutikti beveik visose srityse – gausu lietuvių kilmės ekonomistų, teisininkų, gydytojų, mokytojų, žemdirbių, darbininkų, verslininkų ir kt. 1946–1951 m. nemažai lietuvių persikėlė į Argentiną iš perkeltųjų asmenų (DP) stovyklų. XX a. vid. Argentinoje buvo apie 50 000 lietuvių. Paprastai lietuviai kūrėsi aplink didesnius miestus, steigė savo organizacijas, leido savo spaudą (paminėtini periodiniai leidiniai „Balsas“, „Laikas“). Lietuvių bendruomeniškumas lėmė aktyvų bendruomenių kūrimąsi Rosario, Tukumano, Kordobos, Beriso, Aveljanedos, Lanuso, Temperlio, Buenos Airių miestuose. Nedidelė lietuvių kolonija 20 a. devintajame dešimtmetyje susikūrė ir Eskelio miestelyje Čobuto provincijoje, Patagonijoje, netoli sienos su Čile.
Nedidelė dalis šioje virtualioje parodoje eksponuojamų fotografijų darytos ekspedicijos į muziejų „Olgbrun“, vykusios 2022 m. lapkričio mėnesį, dalyvių. Vis dėl to didžioji dalis nuotraukų priklauso Eskelio mieste įkurtam Argentinos lietuvių muziejui „Olgbrun“. Iki šiol fotografijos buvo prieinamos tik Argentinos lietuvių Olgos ir Bruno Lukoševičių 2003 m. įsteigto muziejaus lankytojams, taip pat dalis fotografijų buvo viešintos Argentinos lietuvių periodikoje, pavieniuose leidiniuose. Parodoje pateikiamos fotografijos suskaitmenintos lietuvių archyvistų vykdyto, Lietuvos kultūros tarybos lėšomis finansuoto projekto „Lietuvių muziejaus „Olgbrun“ Argentinoje dokumentų inventorizavimas“ (projekto vykdytojas — Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba, projekto partneris — Lietuvos centrinis valstybės archyvas) metu.
Parodą sudaro keturios dalys. Pirmoji dalis skirta „Olgbrun“ muziejui bei jo įkūrėjams Olgai ir Bruno Lukoševičiams. Antrojoje dalyje atrinktos fotografijos iš Argentinos lietuvių laikraščio „Balsas“ archyvo, kuriose užfiksuoti Argentinos lietuvių visuomeniniai renginiai. Trečiojoje dalyje pateikiamos nuotraukos, kuriose įamžinta Argentinos lietuvių kasdienybė tolimame krašte. Paskutinėje dalyje parodos lankytojams pateikiamos nuotraukos, kuriose matomos su Lietuva susijusios detalės Eskelyje.