Galerijos
Albumai
MUMS TIK PUSĖ AMŽIAUS! (LLMA)

Bendra Lietuvos ir Estijos valstybės archyvų paroda, skirta Lietuvos ir Estijos Respublikų 90-mečiui

Talinas, 2008-02-16 

MUMS TIK PUSĖ AMŽIAUS! (LLMA)

Bendra Lietuvos valstybinių archyvų paroda Panevėžyje

Bendros archyvų parodos atidarymas Panevėžio kraštotyros muziejuje: Muziejaus direktorius (iš kairės 2), Jolita Dimbelytė-Mchichou (3), Panevėžio apskrities archyvo direktorius Leonas Kaziukonis (4). 2008-05-22

MUMS TIK PUSĖ AMŽIAUS! (LLMA)

Paroda „Vytautas Kairiūkštis ir jo aplinka“

Paroda „Vytautas Kairiūkštis ir jo aplinka“ Nacionalinėje dailės galerijoje.

2010 m.

http://old.ldm.lt/NDG/kairiukscio_paroda_filmai.htm

 

MUMS TIK PUSĖ AMŽIAUS! (LLMA)

Elenos Urbaitytės-Urbaitis paroda

Elenos Urbaitytės-Urbaitis paroda „Pasirinkimai“ Nacionalinėje dailės galerijoje.

2012 m.

http://old.ldm.lt/NDG/Urbaitis.htm

 

MUMS TIK PUSĖ AMŽIAUS! (LLMA)

Paroda „Patwilno“

Lietuvos literatūros ir meno archyvo fotografijų paroda „Patwilno“ apie Didįjį Vilniaus potvynį 1931 m.  Lietuvos literatūros ir meno archyvas kartu su Energetikos ir technikos muziejumi 2017 m. balandžio 27 d. atidarė parodą „Patwilno“ apie Didįjį Vilniaus potvynį 1931 m. 1931 m. balandžio 25 d. Vilniuje prasidėjęs pavojingas ir neprognozuotas potvynis kilo dėl staigaus oro atšilimo, sutapusio su stipriomis liūtimis ir sniego tirpsmu visame upės baseine. Potvynio susiformavimą ypač sustiprino Neries upėje susidarę ledo lyčių kamščiai. Neries ir Vilnelės upėse vanduo išsiliejo iš krantų užliedamas netoli buvusias miesto gatves. Iš pradžių buvo manoma, kad viskas taip ir baigsis, tačiau vandens daugėjo, o potvynis apsemdavo vis didesnes teritorijas. Potvynio apimtis buvo tikrai didelė, nes išsiliejusi iš krantų upė pilnai užtvindė dabartines Kosciuškos, Žygimantų, Arsenalo, Tilto, dalį Vilniaus, Vrublevskio, Šventaragio ir Barboros Radvilaitės gatves. Buvo apsemtas ir Sereikiškių parkas. 1931 metų balandžio 27 dieną buvo užfiksuotas aukščiausias kada nors buvęs Vilniaus miesto istorijoje potvynio vandens lygis – 825 cm. Kaip tik tada buvo užlieta dalis Elektros stoties (dab. Energetikos ir technikos muziejus) ir atskiri miesto kvartalai liko be elektros energijos. Parodoje eksponuojamos 28 fotografijos iš LLMA fondų ir Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos rankinė vandens pompa pagaminta apie 1921 m.

2017 m.

 

MUMS TIK PUSĖ AMŽIAUS! (LLMA)

Sutartys su Baltarusijos Respublika

 

2016 m. rugpjūčio 22–26 d. Lietuvos literatūros ir meno archyvo direktorius Dr. Juozapas Blažiūnas lankėsi Baltarusijos Respublikoje. Remiantis 2001 m. lapkričio 22 d. Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos ir Baltarusijos Respublikos Kultūros ministerijos sutartimi Dėl bendradarbiavimo kultūros srityje, taip pat 2016 m. balandžio 29 d. Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos ir Baltarusijos Respublikos Kultūros ministerijos bendradarbiavimo kultūros srityje 2016–2018 m. protokolais, vizito metu buvo pasirašytos bendradarbiavimo sutartys:

2016 m. rugpjūčio 22 d. tarp Lietuvos literatūros ir meno archyvo ir Baltarusijos nacionalinio istorijos muziejaus, 2016 m. rugpjūčio 24 d. tarp Lietuvos literatūros ir meno archyvo ir Baltarusijos valstybinio memorialinio Jakubo Kolaso muziejaus, 2016 m. rugpjūčio 25 d. tarp Lietuvos literatūros ir meno archyvo ir Baltarusijos valstybinio literatūros ir meno archyvo-muziejaus.

Lietuvos literatūros ir meno archyvo fondai papildyti 1130 vnt. skaitmeninėmis ir popierinėmis dokumentų kopijomis.

 

2016-08-22

2016-08-26

MUMS TIK PUSĖ AMŽIAUS! (LLMA)

Paroda, skirta Jankos Kupalos 135-osiosms gimimo metinėms Minske

2017 m. 

MUMS TIK PUSĖ AMŽIAUS! (LLMA)

Bendra paroda su M. K. Čiurlionio namais „LIETUVIŲ DAILĖS DRAUGIJAI – 110 METŲ“

Juozapas Blažiūnas

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys ir pianistas, M. K. Čiurlionio proanūkis Rokas Zubovas

Rūta Žemaitytė

2017-09-14

 

http://virtualios-parodos.archyvai.lt/lt/virtualios-parodos/34/lietuviu-dailes-draugijai-110/exh-49

 

 

MUMS TIK PUSĖ AMŽIAUS! (LLMA)

Paroda ,,Formuojant peizažą"

Nacionalinėje dailės galerijoje atidaryta paroda ,,Formuojant peizažą", kurioje eksponuojami ir Lietuvos literatūros ir meno archyvo dokumentai. 2017-06-30

2017 m.

MUMS TIK PUSĖ AMŽIAUS! (LLMA)

Paroda „Nebylių žvaigždžių laikas. Nuo Juodai-Balto į Raudoną“

2016 m. lapkričio 5 d. Baltarusijos Respublikos Nacionaliniame istorijos muziejuje atidaryta kino istorijai skirta paroda „Nebylių žvaigždžių laikas. Nuo Juodai-Balto į Raudoną“. Atidarymo metu sveikinimo žodžius tarė Lietuvos Respublikos kultūros viceministras Arnas Neverauskas, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados Baltarusijos Respublikoje pirmasis sekretorius Fredric Stern, Baltarusijos Respublikos Nacionalinio istorijos muziejaus direktorius Oleg Ryžkov. Paroda yra kino festivalio „Listapad 2016” dalis. Lietuvos literatūros ir meno archyvas šiai parodai paskolino  XX a. pradžios aštuonias kino afišas. Parodos atidarymo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos literatūros ir meno  archyvo direktorius doc. dr. Juozapas Blažiūnas. Paroda veikė iki 2017 m. sausio 15 d.

2016 m. 

MUMS TIK PUSĖ AMŽIAUS! (LLMA)

Paroda, skirta Jankos Kupalos 135-osiosms gimimo metinėms Vilniuje

2017 m.

MUMS TIK PUSĖ AMŽIAUS! (LLMA)

Bendra archyvų paroda „Šimtmečio puslapiai“

2018 m.

MUMS TIK PUSĖ AMŽIAUS! (LLMA)

Atkurtos Lietuvos šimtmečio paroda Baltarusijoje

Lietuvos literatūros ir meno archyvas 2018 m. vasario 15 d. pristatė Atkurtos Lietuvos šimtmečiui skirtą parodą Lietuvos Respublikos ambasados Baltarusijos Respublikoje organizuotame renginyje.

Parodos atidaryme dalyvavo Baltarusijos Respublikoje reziduojančių užsienio šalių diplomatinis korpusas, įvairių kultūros ir švietimo įstaigų vadovai, verslo atstovai bei privatūs kviestiniai svečiai.

Parodoje pristatyti iliustratyvūs dokumentai iš Lietuvos literatūros ir meno archyvo fondų, kurie liudija glaudų lietuvių ir baltarusių tautų kultūrinį bendradarbiavimą per šimtą metų. Dalis dokumentų buvo rodomi pirmą kartą ir sulaukė didelio Baltarusijos kultūros darbuotojų bei mokslininkų susidomėjimo.

 

2018 m.

MUMS TIK PUSĖ AMŽIAUS! (LLMA)

Bendra paroda su Lietuvos dailės muziejumi „Mediniai stebuklai“

Lt En