Galerijos
Albumai
LIETUVOS ŠIMTMEČIO PUSLAPIAI (LLMA)

Pirmoji širdies persodinimo operacija Lietuvoje

1987 m. rugsėjo 2-oji – reikšminga data Lietuvos chirurgijos istorijoje, nes būtent tą dieną buvo atlikta pirmoji širdies persodinimo operacija Lietuvoje. Širdies transplantacija, sėkmingai atlikta profesoriaus Algimanto Marcinkevičiaus vadovaujamų chirurgų, buvo pirmoji tokio pobūdžio operacija ne tik mūsų šalyje, bet ir kitose Baltijos valstybėse.

„Prisiminimai labai ryškūs ir gyvi iki šiol, nes tai buvo labai svarbus įvykis Lietuvai, medicinai, visai Lietuvos kultūrai“. Prof. V. Sirvydis prisipažįsta, jog pirmoji širdies transplantacija Lietuvoje – svarbiausias profesinis jo gyvenimo įvykis. Prisimindamas prieš 30 metų vykusią operaciją, profesorius pabrėžia, jog tada buvo juntamas ypatingas medikų sutelktumas, noras prisidėti prie istorinio įvykio ir padaryti viską, kad jis būtų sėkmingas. Darbas vyko dviejose operacinėse, kurios dar niekada iki tol nebuvo mačiusios tokios medikų gausos. Kiekvienas jautėsi atsakingas už tai, kas vyko tą rugsėjo 2 d. prieš 30 metų.“ - ištrauka iš naujienų portalo www.lrt.lt straipsnio „Širdies transplantacijoms Lietuvoje sukanka 30 metų“.

Nuotraukoje: Chirurgas, profesorius Algimantas Marcinkevičius, vadovavęs pirmajai širdies persodinimo operacijai Lietuvoje.

Vilnius, 1979 m. balandžio 27 d. Tado Žebrausko nuotrauka.

Lietuvos centrinis valstybės archyvas.

 

 

LIETUVOS ŠIMTMEČIO PUSLAPIAI (LLMA)

Medicinos mokslų kandidatas Vytautas Sirvydis (pirmas iš kairės), medicinos mokslų daktaras Algimantas Marcinkevičius ir medicinos mokslų kandidatas Vytautas Jonas Triponis

Vilnius, 1970 m. gegužės mėn. Marijono Baranausko nuotrauka. Lietuvos centrinis valstybės archyvas.
Lt En