Galerijos
Albumai
LIETUVOS ŠIMTMEČIO PUSLAPIAI (LLMA)

Pirmasis „Poezijos pavasaris“

1965 m. įvyko pirmasis tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris“, kurį surengė Lietuvos rašytojų sąjunga. Renginio simboliu tapo Stasio Krasausko sukurtas logotipas „Poezijos paukštė“, o pirmuoju festivalio laureatu – poetas Justinas Marcinkevičius, buvęs ir vienu pagrindinių festivalio iniciatorių. Iki 1995 m. „Poezijos pavasario“ renginiai vykdavo Palemone, Lakštingalų slėnyje, netoli S. Nėries memorialinio muziejaus. Jau tradicija tapęs, kasmet paskutinę gegužės mėnesio savaitę rengiamas poezijos festivalis sulaukia svečių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų pasaulio šalių ir mūsų dienomis. Šio renginio išvakarėse yra išleidžiamas ir tradicinis naujų eilėraščių, poezijos vertimų bei esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“ su kompaktine plokštele.

Nuotraukoje: Pirmojo „Poezijos pavasario“ dalyviai lanko poetui Kristijonui Donelaičiui atminti skirtą paminklinį akmenį Tolminkiemyje.

1965 m. liepos mėn. Algimanto Šarkio nuotrauka.

Lietuvos centrinis valstybės archyvas.

LIETUVOS ŠIMTMEČIO PUSLAPIAI (LLMA)

„Poezijos pavasaris-71“

„Poezijos pavasaris-71“ Vilniaus valstybinio V. Kapsuko universiteto Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kieme. 1971 m. Algimanto Šarkio nuotrauka. Lietuvos centrinis valstybės archyvas.
Lt En