Parodos
Albumai
AKTOREI ONAI KNAPKYTEI – 100. TEATRAS – VISAS JOS GYVENIMAS (LLMA)

ONA KNAPKYTĖ (AUGINTINĖS NADIA) SU S. PASKA A. OSTROVSKIO DRAMOJE „AUGINTINĖ“ (REŽ. R. JUKNEVIČIUS). TELŠIŲ ŽEMAIČIŲ DRAMOS TEATRAS. 1948 M.

LLMA. F. 319, ap. 1, b. 21, l. 1, 3, 4, 5, 10.

 O. Knapkytė pasakojo, kad yra laiminga, nes neturėjo griežto amplua. Ji vaidino ir dramatinius, ir charakterinius vaidmenis, ir berniukus, ir žvėrelius – išbandė įvairius vaidmenis, įvairiuose žanruose.

1948 m. O.Knapkytė gavo gal savo išsvajotą vaidmenį – dramatinį, gilų, jautrų. Būtent Telšių žemaičių dramos teatre R. Juknevičius skyrė jai pagrindinį – Nadios – vaidmenį A. Ostrovskio pjesėje „Augintinė“.

 O. Knapkytės veikėja buvo jauna, kaip ir pati aktorė, neturtinga ir bekraitė mergina – augintinė, šviesi ir atvira, nuoširdžiai mylinti ir be galo patikli. Apsigavusi dėl mylimojo klastos ir apgavystės, ji skaudžiai kenčia, išgyvena ir galiausiai atsikrato iliuzijų.

Būtent dėl santūrios, išmintingos ir subtilios O. Knapkytės vaidybos šis spektaklis sulaukė didžiulio pasisekimo, ypač kai buvo nuvežtas į mėgėjiškų teatrų festivalį Kaune. Po vaidinimo uždanga kėlėsi ir kėlėsi, spektaklis buvo apdovanotas pirmąja premija.

AKTOREI ONAI KNAPKYTEI – 100. TEATRAS – VISAS JOS GYVENIMAS (LLMA)

ONA KNAPKYTĖ (DIN) S. ZELNERIO IR S. DIMANTO PJESĖJE-PASAKOJE „DINOS KURPAITĖ“ (REŽ. K. JURŠYS). KLAIPĖDOS MUZIKINIS DRAMOS TEATRAS. 1950 M.

LLMA. F. 319, ap. 1, b. 24, l. 1, 3.

AKTOREI ONAI KNAPKYTEI – 100. TEATRAS – VISAS JOS GYVENIMAS (LLMA)

ONA KNAPKYTĖ (SONIA) SU J. KAVALIAUSKU IR B. BRATKAUSKU A. ČECHOVO PJESĖJE „DĖDĖ VANIA“ (REŽ. R. JUKNEVIČIUS). LIETUVOS TSR VALSTYBINIS DRAMOS TEATRAS. 1954 M.

LLMA. F. 319, ap. 1, b. 27, l. 1–2.

Praėjus šešeriems metams po „Augintinės“, R. Juknevičius dar sykį įteikia žmonai dovaną, skirdamas vaidmenį, kuris A. Čechovo buvo parašytas tarsi specialiai jai. Tai buvo Sonia („Dėdė Vania“) – paprasta, drovi kaime išaugusi mergina su kasa, kukliai apsirengusi, tyli ir nepastebima. R. Juknevičius specialiai ją tokią pristatė žiūrovams, aiškiai priešindamas Sonios –­ Knapkytės nuoširdumą ir neišvaizdumą rafinuotai ir šaltai gražuolei –­ Lidijos Kupstaitės Jelenai Andrejevnai, dėl kurios visi vyrai spektaklyje buvo pametę galvas. Onai Knapkytei šią gražuolę reikėjo nurungti. Sonia R. Juknevičiaus spektaklyje švytėjo moralinėmis savybėmis, vidiniu dvasiniu grožiu ir sielos švelnumu.

I. Aleksaitė

AKTOREI ONAI KNAPKYTEI – 100. TEATRAS – VISAS JOS GYVENIMAS (LLMA)

ONA KNAPKYTĖ (LINDA LOMAN) SU H. KURAUSKU, A. RADZEVIČIUMI, M. SMAGURAUSKU A. MILLERIO DRAMOJE „KOMIVOJAŽIERIAUS MIRTIS“ (REŽ. J. RUDZINSKAS). LIETUVOS TRS VALSTYBINIS AKADEMINIS DRAMOS TEATRAS. 1959 M.

LLMA. F. 319, ap. 1, b. 34, l. 1, 4, 5, 9.

Lt En