Lietuvos kurortai. Jų istorija ir architektūra.

Lietuvos kurortai. Jų istorija ir architektūra.

Šiandien, tikriausia, nerasime nė vieno žmogaus, kuris per savo gyvenimą nebūtų lankęsis kurorte. Ar tai būtų poilsis gimtinėje, ar kitame pasaulio krašte, galimybių keliauti šiandien turi dauguma žmonių, be to, poilsis šiuolaikiniame pasaulyje yra ne tik pramoga, bet ir būtinybė.

Lietuva – žalias lygumų kraštas ant Baltijos jūros kranto. Jei pažiūrėtumėte į mūsų šalį iš viršaus, pamatytumėte žydras ežerų akis ir laukus vagojančias melsvas upes, kurios savo vandenis neša į Baltijos jūrą. Nenuostabu, jog mes turime kurortus – poilsiui ir sveikatai skirtas vietoves. Lietuvoje kurortais laikomos gyvenamosios vietovės, turinčios gamtos gydomųjų veiksnių (mineralinis vanduo, gydomasis purvas, sveikatai palankus klimatas, rekreaciniai želdiniai ir vandens telkiniai) ir specialią infrastruktūrą, sudarančią sąlygas naudoti šiuos veiksnius gydymui, profilaktikai ir poilsiui.

Galime išskirti 4 didžiausius Lietuvos kurortus – Palangos, Neringos, Druskininkų ir Birštono. Palanga – bene populiariausias pajūrio kurortas Lietuvoje. Tai gana triukšmingas kurortas, pritraukiantis minias poilsiautojų. Ieškantys ramybės ir natūralios gamtos renkasi Kuršių neriją – unikalią smėlio juostą, skiriančią Kuršių marias nuo Baltijos jūros. Norintys ramiai pailsėti ir sustiprinti sveikatą, keliauja į Druskininkus ar Birštoną – mineralinių vandenų kurortus.

Kviečiame susipažinti su paroda.

http://virtualios-parodos.archyvai.lt/lt/virtualios-parodos/34/lietuvos-kurortai/exh-161

Lt En